לומדים על בית המקדש ועורכים סיומי מסכתות

בימים אלו של בין המצרים מקיימים במרכזי חב"ד אשקלון שיעורים והרצאות בנושא בית המקדש.

בימים אלו של בין המצרים מקיימים במרכזי חב"ד אשקלון  שיעורים והרצאות בנושא בית המקדש.  על פי המדרש, הלימוד והעיסוק במקורות התורנים וההלכתיים על בית המקדש שקול כאילו עסוקים בבנייתו. המשתתפים לומדים את מסכת "מידות" העוסקת בתכנית האדריכלית של בית המקדש השני, "הלכות בית הבחירה" לרמב"ם העוסק בהלכות בית המקדש, ופרקים מספר יחזקאל המתארים את מידות בית המקדש השלישי.

לדברי הרב מנחם ליברמן שליט"א יו"ר חב"ד ורב הקהילה " עלינו לנצל את הימים בהם כולנו נזכרים וכואבים  על חורבן בית המקדש הראשון והשני כדי להוסיף  בלימוד תורה,  בצדקה  ובאהבת ישראל-  על פי הכתוב " ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה",  ובעזרת ה' נזכה בקרוב לבניין בית המקדש השלישי.

 על פי הוראתו של הרבי מליובוויטש  יש לערוך סיומים למסכתות המשנה והגמרא בכל יום מתשעת הימים שמראש-חודש אב ועד תשעה באב  כדי להוסיף בענייני שמחה  של תורה.

על פי ההלכה: "משנכנס אב ממעטים בשמחה", אך  יש לחפש את כל האופנים המותרים כיצד להוסיף בעניינים טובים ושמחים,  סיום מסכת משנה או גמרא הינם סיבה טובה לשמחה.  את סיומי המסכת רצוי שכל אחד יסיים בעצמו, ולפחות להשתתף במעמד 'סיום' של אחרים. 

במרכז חב"ד נווה אילן מתקיים בכל יום מתשעת הימים- לאחר תפילת שחרית סיום מסכת בהשתתפות מתפללי בית חב"ד ואורחים נוספים.

שתף לחברים

שתף