מפעל החסד של חב”ד יוכפל פי 10

לקראת חג הפסח אגודת חב"ד תחלק כ-1200 סלי מזון "קמחא דפסחא"

במפעל החסד של חב"ד אשקלון מחלקים  מידי יום חמישי כ120 סלי מזון למשפחות מעוטות יכולת. לקראת חג הפסח הציבה עמותת  חב"ד  אשקלון יעד של חלוקת 1200 סלי מזון "קמחא דפסחא".

לדברי הרב שמואל גרוזמן -  מנכ"ל עמותת חב"ד:" בשנים עברו בכל עיר וקהילה יהודית היו פרנסי העיר אחראיים על חלוקת מזון למעוטי היכולת. כאשר התקרב ובא חג הפסח,  היו  מכריזים על מגבית מיוחדת כדי לגייס את המשאבים הדרושים לאפיית מצות, מגבית זו כונתה  בשם קמחא דפסחא (מארמית = קמח לצורכי הפסח). ברור, שכיום, לא ניתן עוד להסתפק במעט קמח ומצות.  ישנם משפחות שלימות שעבורם קו העוני הוא לא קו דמיוני אלא מציאות עצובה. במיוחד כשמתקרב חג משפחתי כל-כך כמו חג הפסח, עלינו להעניק לנזקקים ביד רחבה ולעשות כל שביכולתנו שלכל יהודי יהיה חג הפסח כשר – ושמח".

בחב"ד נערכים לבצע לוגיסטי רחב היקף, הכולל גיוס המשאבים הדרושים ואריזת סלי המזון. את הפרויקט הלוגיסטי המורכב  מרכז מר אליהו שמעוני שעוסק עם חב"ד בשנים האחרונות בתחום הרווחה.  בחב"ד יעשו מאמץ לשנע את  סלי המזון ישירות לבתים ולחסוך מהמשפחות להגיע למרכז החלוקה.  במרץ רב

רבני חב"ד אשקלון בראשות יו"ר חב"ד הרב מנחם ליברמן שליט"א יוצאים בקריאה לבעלי העסקים ולציבור הרחב להיות שותפים במבצע החשוב שיביא שמחת חג והרגשת חרות למשפחות רבות באשקלון.

אגודת חב"ד אשקלון מזמינה אתכם לקחת חלק בחלוקה החשובה.

לחץ כאן, ותועבר לעמוד שותפי החלוקה.

שתף לחברים

שתף