חב”ד אשקלון מפעילים את מיזם ”בית כנסת פתוח”

גם השנה מרכזי חב"ד באשקלון פועלים במתכונת בית כנסת פתוח. גברים, נשים וטף פקדו את מרכזי חב"ד לתפילות ולשמיעת תקיעת השופר. הערכות לקראת יום הכיפורים.

בפרסום מקדים,  הוזמנו תושבי אשקלון להשתתף בתפילות החג  באווירה מיוחדת ומקבלת וללא צורך בהזמנת מקום מראש. האשקלונים באו בהמוניהם  לתפילות ראש השנה ולשמיעת תקיעת שופר.  אנשי חב"ד קיבלו את הבאים במאור פנים ובשמחה.  כיפות,  טליתות  ומחזורי תפילה ניתנו לכל דורש.   בדרשות החג המסורתיות ,הבהירו רבני חב"ד  את משמעות ימים אלו וכמובן הדריכו את הבאים במהלך התפילה.

 

רבני ומתנדבי חב"ד יצאו במהלך ימי החג  לפארקים ברחבי העיר ולבתי קשישים,  כדי לזכות את התושבים במצוות היום שמיעת תקיעת השופר. רבני חב"ד אף תקעו בשופר בתחנת משטרת אשקלון וזיכו את השוטרים הרבים שעומדים על משמרתם גם בראש השנה.

 

הערכות בחב"ד אשקלון לקראת יום הכיפורים בהם יפקדו מאות רבות את מרכזי חב"ד ובתי הכנסת,  כיבוד קל יוגש עם סיום הצום.

 

בשכונת אגמים הוקם ע"י עיריית אשקלון- זו השנה השניה,  אוהל תפילה ענק לטובת  מאות מתושבי השכונה. ראש העיר בפועל מר תומר גלאם ביקר במתחם  האוהל שהפך לבית כנסת  מצוייד בכיסאות , שולחנות, ארון קודש, סידורי תפילה ומיזוג אוויר. את רשמיו מהביקור, העלה ראש העיר בפוסט נרגש.

  

 לדברי מתפללים רבים,  יוזמת בית הכנסת הפתוח והאווירה המקבלת כל אחד,  גרמה להם לבוא לתפילות החג, על אף שבשנים עברו נמנעו מלפקוד את בית הכנסת בימים הנוראים. 

 

שתף לחברים

שתף