לראשונה באשקלון, סגולת ח”י רוטל

מנהג חלוקת משקה ביום ל"ג בעומר ידוע בסגולותיו הרבות. הערכות לקראת אירועי ל"ג בעומר באשקלון בסימן "יחד כל ילדי ישראל".

 

בשנים האחרונות נחשפו המוני בית ישראל לסגולה הנקראת ח"י רוטל- חלוק ומימו  משקה ביום ל"ג בעומר לזכותו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי.

.קברו של רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון הוא מקברי הצדיקים המפורסמים בארץ ישראל.  במהלך  השנה כולה,  מבקרים בקבר רשב"י  אלפים רבים שבאים להעתיר בתפילה ולהתברך. ביום ל"ג בעומר –יום הסתלקותו של רבי שמעון, נוהרים מאות אלפים גברים, נשים וטף מכל העדות והגוונים למקום ציון הרשב"י.  ההדלקה המסורתית פותחת את אירועי ל"ג בעומר במירון.

מאות דוכני  חלוקת יין ומשקאות קלים  המציעים את מרכולתם לעולים לקבר במירון ללא עלות - כסגולות ח"י רוטל,  בולטת ביותר בקבלת הפנים של המבקרים במקום.

 מקורה של הסגולה ההופכת למוצר פופולארי בשבוע שלפני ל"ג בעומר, הוא  בספר ’טעמי המנהגים’, בה נכתב,  "קבלה בידי אנשי ארץ הקודש סגולה לחשוכי בנים רח"ל (=רחמנא ליצלן) לנדב ח"י ראטיל משקה ביומא דהילולא על ציון התנא האלוקי רשב"י".  

הסגולה, הינה בחלוקה פיזית של  משקה, או מימון המשקה  בסך חי רוטל- 54 ליטר  לעולים לקברו הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי ולמשתתפים באירועים הנעשים לכבודו.

בשנת תש"מ (1980), יצא הרבי מליובוויטש  בקריאה עולמית לקיים בל"ג בעומר תהלוכות וכינוסי ילדים, בכל מקום ומקום, תחת הסיסמה: "יחד כל ילדי ישראל". 

 

שליחי הרבי, הפזורים בכל קצוות תבל, מילאו את בקשתו וכך הפך יום הל"ג בעומר ליום של סולדיריות ומפגן אדיר של אחדות-ישראל. כיום ניתן לראות ילדים מכל שכבות הציבור, בליווי הוריהם, צועדים יחדיו בתהלוכות ל"ג בעומר. אפשר לומר כי זהו המפגן האחד והיחיד שמשתתפים בו כל שכבות הציבור היהודי, מתוך הזדהות אמיתית באחדות היהודית של כולנו.

בבית חב"ד  אשקלון נערכים במרץ לאירועי ל"ג בעומר.  מלבד כנס הילדים המרכזי שיתקיים בהיכל הספורט בהשתתפות אלפי תלמידי בתי הספר ובשיתוף מחלקת החינוך בעיריית אשקלון , יתקיימו ביום  ל"ג בעומר תהלוכות וכינוסים בכל שכונות העיר בשיתוף רשת המתנסי"ם העירונית. 

על פי הרבי מליבוויטש, זכות וסגולה גדולה להשתתף בתהלוכות ובכינוסים לזכותו  של רבי שמעון בר יוחאי ואף קרא  לסייע ולתרום במספר ח"י- 18 למטרה זו.  

בחב"ד אשקלון מזמינים את כל ילדי אשקלון לקחת חלק באירועי ל"ג בעומר, וכן מציעים לכלל התושבים להיות שותפים בסגולת ח"י רוטל ולתרום את עלות המשקאות  שיחולקו בתהלוכות  ובכנסים.

לתרומות בכרטיס אשראי באתר חב"ד אשקלון: www.chabadashkelon.com,

במרכז חב"ד, בטלפון: 08-6754913 או בכל בתי חב"ד באשקלון. 

 

שתף לחברים

שתף