30 חיוכים של מצוות באשקלון

30 נערים מאשקלון חגגו יחד את הכניסה לעול מצוות, בטקס בר מצווה מרגש שאורגן ע"י חב"ד אשקלון.

 

 

30 נערים מאשקלון חגגו  יחד את הכניסה לעול מצוות, בטקס בר מצווה מרגש שאורגן ע"י חב"ד אשקלון. 

 באגודת חב"ד אשקלון  עמלו במהלך השנה האחרונה כדי שכל אחד ואחד מ30 חתני המצוות ירגיש כמו מלך.   החל מגיבוש רשימת החתנים, גיוס המשאבים הדרושים, קורס עיוני להעמקת הזהות היהודית,  רכישת תפילין, טלית וביגוד חגיגי, וארגון  מסיבת בר מצווה  ל30 חתנים ובני משפחותיהם.

טקס בר המצווה החל בנסיעת חתני המצוות, הוריהם ורבני חב"ד לירושלים.  ברחבת הכותל המערבי  שמעו החתנים דברי ברכה על משמעות בר המצווה  ומר רמי לוי ואביו מר מרדכי, חילקו לכל אחד מהחתנים תפילין וטלית מהודרים. בהתרגשות רבה התעטפו הנערים בטלית והניחו את התפילין לתפילת שחרית.  לעליה לתורה הוזמנו חתני המצווה שמשכו תשומת לב רבה מקהל המבקרים בכותל. 

לאחר החזרה לאשקלון ומנוחה קצרה, החלה מסיבת  בר המצווה באולמי תיסלית באשקלון. לצלילי מוזיקה קצבית ומחיאות כף סוערות, נכנסו בזה אחר זה חתני המצוות שתפסו את מקומותיהם בבימת הכבוד, כשילד הפלא גלעד יחיא שר לכבודם את ברכת הכהנים.  

יו"ר חב"ד  הרב מנחם ליברמן שליט"א , בירך  בחום את החתנים ובני משפחותיהם והסביר בטוב טעם את הזכות הגדולה שבכניסה למצוות. באירוע בר המצווה השתתף  מ"מ ראש העיר מר אפי מור שבירך בחום את חתני המצווה ואיחל להם שיגדלו לתפארת העיר אשקלון ועם ישראל.  כמו כן  סיפר על קשריו עם אנשי חב"ד בהווה  ובזמן שירותו הצבאי. חברי מועצת העיר אשקלון,  הרב יעקב אביטן והרב יורם מכלוף כיבדו את האירוע בהשתתפותם ובברכותיהם.

 

בין דברי הברכה וריקודי השמחה  הסוערים ,  נהנה קהל המשתתפים  מסלסוליו של  הפייטן הנודע  מר אימיל זריהן ששימח את החתנים ואורחיהם.

על המסכים הוקרנו קטעי וודיאו מרגשים,  בהם אנשי מפתח מאשקלון מברכים את 30 חתני המצוות.  קליפ נוסף, סקר את היסטורית אירועי בר מצווה שמארגנים כבר 20 שנה אנשי חב"ד אשקלון.

נציג חתני המצווה דיבר  בהתרגשות  על התחושה ביום שכזה, והודה לרב ליברמן שליט"א וכל אנשי חב"ד על האירוע המיוחד .

נציג ההורים בירך אף הוא וסיפר על התרגשותו מרצף האירועים בכותל המערבי ובאשקלון והודה על המתנה  שאותם לא ישכחו  הנערים כל  חייהם.

 "ההכנות לכל טקס בר מצווה משפחתי עורך מספר חודשים, וכשמדובר בטקס בר מצווה ל30 נערים  זו אופרציה של ממש",  אומרים בהנהלת חב"ד אשקלון, ומודים לכל האנשים שסייעו לארגון חגיגת בר המצווה. 

 

 

 

 

שתף לחברים

שתף