מכתב רב בית הספר לפתיחת שנה"ל תשע"ב

לצד התפלה וההרגשה המרוממת, ברור שעל כתפנו מוטלת שליחות חינוכית שהיא זכות גדולה וחובה עצומה-לעשות הכול שאכן ילדינו היקרים ילכו בדרך המלך בלא לסטות ח"ו ימין או שמאל.

להורי התלמידים היקרים שלום וברכה!

אתמול קבלנו את פני הילדים בשמחה ובהתרגשות. כולנו, הצוות כמו ההורים נשאנו תפלה לה' שנצליח להצעיד כל ילד בדרך התורה, שיעלה ויצמח ויפתח את אישיותו כראוי מתוך בריאות שמחה ובטחון .
לצד התפלה וההרגשה המרוממת, ברור שעל כתפנו מוטלת שליחות חינוכית שהיא זכות גדולה וחובה עצומה-לעשות הכול שאכן ילדינו היקרים ילכו בדרך המלך בלא לסטות ח"ו ימין או שמאל.
נציין כאן מספר נושאים בהם ראיתי לנכון להזכיר ולעורר, בפתיחת השנה,  את חשיבות ההקפדה עליהם:
א. ציצית- שקולה כנגד כל המצוות כולן! לא נחמיץ זכות זו אף לרגע במשך כל היום. ברור ופשוט שלא יתכן לשכוח ציצית כשמגיעים לביה"ס.
ב. כיפה- כיסוי ראש שמביא יראת שמים וסמל ועדות ליהודי ההולך בדרכו של הקב"ה. הכיפה חייבת להיות על הראש כל הזמן ובכל יום בשנה.
ג. פאות הראש-  זו מצווה מהתורה. יש להקפיד שלא לגלח לגמרי את אזור השער  שקצהו האחד בקצה המצח, קצהו השני מעל האוזן וקצהו השלישי במקום החיבור של הלסת התחתונה לראש. במכונת התספורת רצוי להשתמש במספר 2. (מכאן שתספורת הנקראת היום "מדרגה"  אסורה וגם אם  לא מגלחים לגמרי, אין זה ראוי כלל וכלל ואסור כמובן על פי תקנון בית הספר.) גם את שערות פאות הראש המשתלשלות ראוי להשאיר לפחות עד אמצע האוזן.
ד. חיבור לרשת אינטרנט- בית הספר אינו רואה בעין יפה את הגלישה  ברשת. בכל אופן ברור ואין להעלות על הדעת גלישה של ילדים באינטרנט פרוץ  ללא חסימה. 
ה.  שעות הפנאי-היכן הילד משחק, באיזה תוכן הוא עוסק, למה הוא נחשף ועם מי הוא מבלה? מותר וצריך להציב גבולות.   פעמים רבות מעורבות והתעניינות אמיתית מונעת מלכתחילה הרבה בעיות. 
ו. השתתפות במבצעי בית הספר-  ערך מוסף שאין להתעלם ממנו והוא  אף מקרין על כל  התחומים האחרים. היו מעורבים, דרבנו ועודדו. כשעסוקים בדברים טובים אין מקום לדברים אחרים.

          בברכה לרוב נחת יהודי וכתיבה וחתימה טובה,
                  יהודה גודשמיט  רב בית הספר

 

שתף לחברים

שתף