המנקות התרגשו: עשרות נערים העניקו להן משלוח מנות

חניכי וחניכות תנועת ’חב"ד לנוער’ באשקלון העניקו למנקים ולמנקות בבתי-הספר התיכוניים ברחבי אשקלון משלוחי מנות לקראת חג הפורים.

חברי חב"ד לנוער יזמו את הפרויקט הייחודי לאחר שלמדו על הקושי והאחריות המוטלת על  עובדי הנקיון   בעבודה יומיומית שוחקת.   בני  הנוער הגיעו לתובנה: כי על אף שבכל יום פוגשים התלמידים את עובדי הנקיון בבית הספר,  אך  הם "שקופים"- הם עובדים למעננו ומנקים אחרינו  אך לא מקבלים את התודה הראויה להם. לקראת הפורים מצאו חניכי חב"ד  הזדמנות להעניק משלוח מנות כאות תודה והערכה.

בסניף 'חב"ד לנוער' אשקלון, בראשות הרב איתי נגר חברים כ50 בני נוער המקיימים פעילות לימודית והתנדבותית מעצימה במהלך השנה.

 במסגרת הפעילות ההתנדבותית החודשית, הוחלט לשים דגש על מגזר  עובדי הניקיון.   לדברי הרב איתי: " המטרה  בפעילות,  הינה לחדד  לבני הנער  את ערך הכבוד וההתחשבות בזולת.   עובדי הניקיון  בבתי הספר הינם  לרוב אנשים מבוגרים שעמלים  קשה  כדי לנקות את  הלכלוך שנותר בבית הספר בסיום יום הלימודים.   על התלמידים  להתחשב בהם ולהקל עליהם את עבודתם וכמובן להעריך ולהודות להם על פועלם".  תבונות חשובות  נוספות שמעו בני הנוער  ממר חיים דיין מנהל חברת האחזקה 'דיין אחזקות', שהרצה בפניהם  על  חשיבות טיפוח עובדי הנקיון שעבודתם פיזית וקשה.   

 

שתף לחברים

שתף