דבר כזה עוד לא היה: 11 בני נוער מאשקלון השתתפו במחנה קיץ ייחודי בבולגריה

11 בני נוער מאשקלון חזרו בסוף השבוע ממחנה קיץ ייחודי שנערך בבולגריה בהשתתפות 150 צעירים מכל רחבי הארץ.

מדובר בפרויקט מבורך של מועדון 'חב"ד לנוער' הפועל ב-13 ערים בפריסה ארצית. בני הנוער שהצטרפו למסע, נבחרו לאחר שהצטיינו בפעילות להקניית ערכי היהדות ובהירתמות בפרויקט חונכות  לתלמידי ביה"ס היסודיים וסיוע לחולים ונזקקים. 

המשלחת המריאה לבולגריה בצ'רטר מיוחד, ועם נחיתתם בסופיה הבירה, הם נכנסו מיד ללוח זמנים צפוף, מלא וגדוש בחוויות, שחלקן הותאם להם במיוחד.

משדה התעופה יצאה הקבוצה לסיור מקיף סופיה באוטובוס פתוח, וביקרה בעיר הסרטים המפורסמת. למחרת פתחו הנערים והנערות את היום בטיול ב'שבעת האגמים' שבהרי הבלקן כשאת הדרך לפסגת ההרים הם עושים בגי'פים, וסיימו אותו עם קרנבל בולגרי מיוחד, שנערך לכבודם.

הימים הבאים, היו מרתקים וחווייתים לא פחות: פארק מים, קארטינג, אומגות, טרקטרונים, פיינבול, רכיבה על סוסים ורפטינג סוער. גולת הכותרת הייתה טיול שנערך באחד הימים ליוון, שכלל סיור בצפון המדינה, שייט לחופי סלוניקי וארוחה משביעה שנערכה בבית חב"ד המקומי.

כחלק מהווי מחנה הקיץ נערכה עבור בני הנוער מתיחה מושקעת במיוחד: הנערים  התבשרו שראש ממשלת בולגריה עומד לבקרם. משטרת סופיה שיתפה פעולה עם המתיחה, ולצורך כך אף העלתה מסוק לאוויר, פרשה מחסומים והציבה שוטרים באזור, אבל למרבה הפתעתם של הצעירים, מרכב השרד יצא יהודי בולגרי והודיע להם בשפה העברית שמדובר במתיחה.

רגעים מיוחדים נרשמו בשבת, כאשר לאחר תפילת השבת נערכה סעודת שבת המונית שנמשכה אל תוך השעות הקטנות של הלילה. לפני השבת הם פגשו את שגרירת ישראל בבולגריה שהביעה את התפעלותה מהתנהגותם המופתית של בני הנוער וברכה. את הנערים הישראלים

הרב איתי נגר, מנהל המועדון של 'חב"ד לנוער' באשקלון אומר כי מספרם של חברי המועדון מכפיל את עצמו מידי שנה, וכך גם מספר של בני הנוער הטסים למחנה הקיץ בחו"ל שנערך זה השנה השלישית. בשנה שעברה נערך המחנה בתאילנד ולפני שנתיים בקפריסין. לדבריו, הוריהם של בני הנוער שטסו אמנם השתתפו  באופן חלקי במימון העלויות,  אך עיקר ההוצאות הם  על כתפיו וכתפי הארגון.

 

הרב איתי  מציין  את העובדה ש-40 אנשים נמנו על צוות מחנה הקיץ, שכלל חובשים, מדריכים ומאבטחים, זאת מלבד ליווי משטרתי צמוד שניתן לשיירת האוטובוסים בכל מקום אליו נסעה. הוא גם מציג קבוצת וואטצאפ ייחודית שפתח, שבה עדכן בכל שעה את הוריהם של הנערים מה נעשה איתם. "כלל ההורים העידו שקבוצת הווטצאפ הזו העניקה להם שקט נפשי. הם ידעו מתי נחתנו, מתי אנחנו קמים, אוכלים בוקר, צהריים וערב, מתי אנחנו ישנים ומה אנחנו עושים בכל רגע נתון". לדבריו, שטף התגובות מחממות הלב של ההורים, נותנים לו את הכוח להמשיך את הפעילות הזו בכל השנה.

 

שתף לחברים

שתף