בודקים תפילין ומזוזות בחודש הרחמים והסליחות

בחודש אלול המהווה סיכום של השנה החולפת והכנה לשנה החדשה, נוהגים לבדוק את התפילין והמזוזות .

חודש אלול בעיצומו, קול השופר כבר נשמע בבתי הכנסת ויהודים רבים משכימים לאמירת הסליחות. החודש המכונה חודש הרחמים והסליחות, מהווה זמן לחשבון נפש אישי  והתקרבות לקדוש ברוך הוא.

אחד המנהגים הבולטים בחודש זה כהכנה לשנה החדשה הוא לבדוק את התפילין והמזוזות.  צוות בית  חב"ד אשקלון החל במבצע מיוחד לבדיקת כשרותם של תפילין ומזוזות.  על פי  ההלכה, חובה לבדוק את התפילין והמזוזות לא פחות מאשר פעמיים בשבע שנים. המהדרים נוהגים לבדוק  אחת לשנה, בחודש אלול.

במסגרת המבצע, מזמינים בבית חב"ד את הציבור  לבוא ולמסור את התפילין והמזוזות לבדיקה, על-ידי סופר סת"ם מומחה וירא-שמים.  ראוי לזכור כי גם תפילין ומזוזות כשרות עלולות להיפגם במשך השנים וחשוב לוודא את כשרותן לקראת השנה החדשה.

"התורה מייחסת לתפילין ולמזוזות סגולה של שמירה והגנה על בני-הבית. על כן חשוב לוודא את כשרותם כדי  שיבטיחו את מלוא השמירה וההגנה. חשוב  לבדוק ולרכוש  את תשמישי הקדושה במקום אמין ומוכר",  אומר הרב אשר אדרעי מנהל המרכז לתשמישי קדושה של חב"ד  ומזמין את תושבי אשקלון ליהנות משירות מהיר ואדיב בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00  וביום ו' בין 09:00-12:00 במרכז חב"ד רחוב לכיש 13, טלפון: 08-6754913.

זמני פתיחת מרכז תשמישי קדושה בית חב"ד ברנע, רח' אדמונד דה רוטשילד 8:

בוקר א-ה 9:00 - 13:00

אחה"צ א,ב,ד,ה 16:00-19:00

יום ו' 9:00-11:30
 
 

שתף לחברים

שתף