ג’ תמוז- יום ההילולא של הרבי מלובאוויטש

ביום שלישי ג’ בתמוז יציין העולם היהודי 23 שנה להסתלקות רבן של כל ישראל הרבי מלובאוויטש זי"ע. אירועי ההילולה יתקיימו ברחבי העולם וגם באשקלון.

השפעתו של הרבי מלובאוויטש, האדמו"ר השביעי בשולשלת חסידות חב"ד, חרגה הרבה מעבר לגבולות תנועת  חב"ד.  הרבי נחשב לגדול המנהיגים היהודיים בתקופתנו.  ממקום משכנו בניו יורק הניע מהלכים רבי משמעות בעולם היהודי וחולל מהפכות חסרות תקדים, שחלקן עדיין ממשיכות להתרחש.   ככל שחולפות השנים נדמה שנוכחותו של הרבי הולכת ומורגשת יותר, עוד ועוד יהודים בעולם דבקים ברבי, מנהיגותו והשפעתו הולכת ומתעצמת.

כבר בשבת שלפני ההילולא יתקיימו התוועדויות ושיעורים בהם יעמיקו המשתתפים בתורתו של הרבי,  יתחברו למורשתו  הייחודית ולדרישתו של הרבי להוסיף באהבת ישראל לכל יהודי.

לדברי הרב מנחם ליברמן שליט"א-שליחו הראשי של הרבי לאשקלון ורב הקהילה :  "אנו רואים במוחש את דברי הזוהר הקדוש שכתב כי צדיקי אמת לאחר הסתלקותם ממשיכים להשפיע  לעולם ועוד יותר מבחייהם.  השפעתו של הרבי בכל העולם גדלה מאוד לאחר ההסתלקות לפני 23 שנים.  כאן באשקלון, אנו רואים במוחש את ברכותיו של הרבי בהתפתחות מוסדות החינוך ובפעילות למען כלל התושבים".

נציגות של שליחי חב"ד יטוסו לקראת  יום ההילולא להשתטח על קברו של הרבי בניו יורק. השלוחים יעתירו תפילה על תושבי העיר לברכה ולהצלחה בכל המצטרך.

רבני חב"ד אשקלון מזמינים את כלל התושבים  להדליק נר נשמה ביום שני ליל ג' תמוז ולהשתתף באירועי יום ההילולא.

ההתוועדות המרכזית- סביב שולחנות ערוכים וניגוני נשמה עם האמן מרדכי ברוצקי,  תתקיים בעז"ה ביום שני בשעה 20:30 במרכז חב"ד  נווה אילן  רחוב לכיש 13.

שתף לחברים

שתף