תעודת הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים בתיכון ”אור חיה”

בתוכנית ייחודית של תיכון חב"ד ’אור חיה’ ובסבסוד משרד החינוך, יתאפשר לתלמידות להמשיך ללימודי מקצוע באדריכלות ובעיצוב פנים.

בשורה של ממש לתלמידות אשקלון. החל משנת הלימודים תשע"ח תפתח מגמת לימודי הנדסאי במקצועות אדריכלות ועיצוב פנים. עד כה, תלמידות שסיימו יב', קיבלו תעודת בגרות באדריכלות וכל אחת המשיכה לדרכה.  עם פתיחת כיתות יג' יד' יוכלו התלמידות להתמקצע ובעתיד גם להתפרנס בכבוד.

 

תכנית הלימודים תסובסד על ידי משרד החינוך ואגודת חב"ד, דבר המהווה יתרון עבור בנות שמצבן הכלכלי אינו מאפשר להן לשלם סכומי עתק  ללימודים במכללות.

השבוע התקיים ערב הכרות  לתלמידות והוריהם שבאו לשמוע ולהיחשף לתכנית הלימודים.  הרב מנחם ליברמן שליט"א  –יו"ר חב"ד אשקלון ורב הקהילה, דיבר על חשיבות השילוב של לימודי מקצוע ברמה גבוהה  ולימודי השקפה יהודית באווירה תורנית חסידית שתלווה את התלמידות בשנים החשובות של הקמת בית בישראל.  הרב ליברמן שהגה את תכנית הלימודים באדריכלות, בישר לתלמידות ולהורים  כי בעזרת ה'  בעוד שנתיים יהיו לנו תלמידות אדריכליות. מנהלת המגמה והמורות לאדריכלות הציגו את  תכנית הלימודים שהינה ייחודית בעיר אשקלון ובמגזר החרדי.

 

התכנית פתוחה לכלל תלמידות אשקלון והסביבה. לדברי רכזת התכנית  משרד החינוך נתן אישור מיוחד ומאפשר לתלמידות  שלא למדו עד כה אדריכלות  להצטרף למגמה  בעזרת קורס השלמה בחופשת הקיץ.

 

רחלי דוידוב, תלמידת י"ב ב'אור חיה',  אומרת כי היא שמחה על ההזדמנות שניתנה להן: "זאת תוכנית ממש טובה שפותחת המון אופציות לעתיד ויכולה לעניין כל ילדה שמסיימת י"ב. זה המקום לכל מי שדואגת לעתיד שלה ורוצה לצאת עם תעודה בגיל מוקדם ולהמשיך עם זה הלאה".

דוידוב הוסיפה כי לימודים מסוג זה הם ייחודיים בנוף החברה החרדית: "ברוב המקומות הבנות החרדיות לא ממשיכות ללימודים מהסוג הזה, הן ממשיכות לסמינרים או למקצועות ההוראה. מקצוע ההוראה פחות דיבר אלינו, יותר מעניין אותנו להמשיך במגמה שאנחנו נמצאות בה עכשיו שאת יודעת שאת אוהבת אותו.

 

לפרטים ולהרשמה: גב' מושקוביץ 054-5770112. גב' חן 052-5714967.

 

לפרטים נוספים לחץ כאן

שתף לחברים

שתף